Gönderen Konu: Japonca Öğrenmek için En İyi 16 Uygulama  (Okunma sayısı 248 defa)

manager

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 149
    • Profili Görüntüle
Japonca Öğrenmek için En İyi 16 Uygulama
« : Mayıs 14, 2020, 04:05:56 ÖÖ »
Learn Japanese

Kategori: Kelime Bilgisi & Gramer
(Ücretsiz Sürüm; Uygulama İçi satın alımlar gereklidir)
App Store || Learn Japanese, yeni başlayanlara yönelik 800'den fazla popüler kelime ve deyim içerir. Uygulama, selamlar, yeme ve romantizm gibi bölümlere ayrılmıştır. Kullanıcılar en sevdikleri cümleleri kişisel bir koleksiyonda izleyebilirler. Her kelimeye ve cümleye manuel olarak yavaşlatılabilen ses eşlik eder. Japonca Öğren, aynı zamanda konuşmanızı kaydetmenize ve telaffuzunuzun bir ana dili gibi görünmesini sağlamak için telaffuzunuzu programınkiyle karşılaştırmanıza olanak tanır.
Mindsnacks tarafından Japonca öğrenin
Kategori: Kelime ve Dil Bilgisi
(Bedava)
Uygulama mağazası
Mindsnacks tarafından Japonca öğrenin çoğunlukla kelime oluşturma üzerine odaklanan ve yetişkinler ve çocuklar için harika bir uygulama. Uygulama 800'den fazla kelime ve çalışma cümleleri sağlar ve kana, kanji ve romaji destekler. Uygulama, kullanıcıların farklı seviyelere ilerlerken yeni kelimeler tanıtabilecekleri farklı oyunlara ayrılmıştır.
Kullanıcılar, yararlı kelimeler hakkında bilgi verebilir, ayrıca sayıları, renkleri, günlük öğeleri ve daha fazlasını öğrenip gözden geçirebilirler. Her ders 20 kelime içerir, bu nedenle bol miktarda kelime haznesi sizi bunaltmaz. Ayrıca, geçmiş dersler uygulamanın inceleme modunda incelenebilir.
Tae Kim’in Japonca Öğrenme Kılavuzu
Kategori: Kelime Bilgisi & Gramer
(Bedava)
App Store || Google PlayTae Kim’in Japonca Öğrenme Kılavuzu, Tae Kim’in çevrimiçi dilbilgisi kılavuzunun bir koleksiyonudur ve kullanıcı dostu bir uygulama haline getirilmiştir. Uygulama bir kitap gibi kurulur ve tam olarak başlık okuduğu gibidir: bir rehber. Rehber, dilbilgisini ve kelime bilgisini öğrenmek, gözden geçirmek veya artırmak isteyen herhangi bir öğrenci için yazılmıştır. Rehber, yeni dilbilgisi, yapılar ve kelime dağarcığını tanıtan farklı derslere ayrılmıştır.
Yeni başlayanlar, kendilerini Japonca yazma sistemine tanıtarak başlayabilir ve daha sonra fiil ve sıfat konjugasyonunu içeren temel dilbilgisine geçebilirler. İleri düzey kullanıcılar özel ifadeleri, koşulları ve daha fazlasını kapsayan konulara göz atabilir.
Merhaba konuşma
Kategori: Dijital Japon gör
(Bedava)
App Store || Google Oyun
HelloTalk, IOS veya Android cihazınızda bulunan bir dil değişim uygulamasıdır. HelloTalk, dünyanın her yerinden başkalarıyla konuşmanıza olanak tanır. Profilinizde kendiniz hakkında kısa bir özet yazabilir, ana dilinizi seçebilir ve şu anda öğrendiğiniz dili ve seviyeyi seçebilirsiniz. Ardından, dünyanın her yerinden anadil ortaklarını arayabilirsiniz! HelloTalk, bir dil değişimine başlamak isteyen birçok kullanıcı arasında oldukça popülerdir.
Sohbet etmek için kullandığınız platform diğer tüm mesajlaşma uygulamalarına çok benzer. HelloTalk'u benzer dil değişimi uygulamalarından ayıran şey, kullanışlı özelliklerinden bazılarıdır. AKB48’in yaklaşan konseri hakkında sohbet ederken, anadili konuşanlar mesajlarınızı düzenleyebilir ve dilbilginizi düzeltebilir. Kullanıcılar ayrıca sesli bir mesajı da yazabilir, böylece her zaman okuma ve yazma yapmazsınız, aynı zamanda konuşma ve anlama alıştırmaları da yapabilirsiniz.
Lext Konuşma
Kategori: Dijital Japon gör
(Bedava)
Uygulama mağazası
Türünün birçoğu gibi, Lext Talk, kullanıcıların dünyanın dört bir yanından dil ortaklarına bağlanmasına izin veren bir uygulamadır. Profiliniz tamamlandıktan sonra, hangi dili konuştuğunuzu ve hangi dili öğrenmek istediğinizi seçebilirsiniz.
Lext Talk'un sunduğu çok kullanışlı bir özellik de haritası. Kullanıcılar, bölgelerindeki dil ortakları veya belirli bir bölgedeki bir ortak bulmak için Lext Talk’un haritasına göz atabilir ve gezinebilir. Bu, eğer 関 西方 言 (Kansai lehçesi) konuşan birini arıyorsanız işlerin çok daha kolaylaştığı anlamına gelir.
Lext Talk ayrıca, benzer ilgi alanlarına sahip arkadaşlarla tanışabileceğiniz ve istediğiniz dilde sohbet edebileceğiniz “İngilizce Öğrenelim” veya “Jpop Hayranları Birleşik” gibi çeşitli temalara sahip sohbet odalarına da sahiptir.
ePenPal
Kategori: Dijital Japon gör
(Bedava)
Google Oyun
Lext Talk'un sesini sevdiniz, ancak bir Android telefonunuz mu var? Endişelenmeyin, tüm Galaxy sahipleri için de benzer bir uygulama var! EPenPal ile tanışın: Kullanıcılarının sesli mesajları, fotoğrafları ve daha fazlasını paylaşmasına olanak tanıyan bir uygulama. Diğer dil değişimi uygulamaları gibi, aynı alanda veya seçilen bir bölgede bir dil ortağı bulmak için haritalara kolayca göz atabilirsiniz.
Bu uygulama aynı zamanda yaş grubunuzdaki, şehrinizde veya bir sonraki seyahat noktanızda ya da kabuki ile aynı ilgiyi paylaşan birini kolayca bulabilmeniz için kullanıcılarının profilleri üzerinden filtreleme yapmanıza olanak tanır.
ePenPal ayrıca, İngilizce dilbilgisi hakkında konuşabileceğiniz veya başkalarıyla ortalama bir okonomiyaki yapmanın ipuçlarını paylaşabileceğiniz bir grup sohbet özelliği de sunar.
imiwa?
Kategori: Sözlük Uygulaması
(Bedava)
Uygulama mağazası
Imiwa? kanji, kana veya romaji kullanarak arama yapmanızı sağlayan güçlü bir sözlüktür. Kelimelere örnek cümleler eşlik eder (sağlanan furigana ile), böylece kullanıcılar konuşmada yeni kelimelerin nasıl kullanıldığını görebilirler. Ayrıca bir kelimeye dokunabilir ve nasıl telaffuz edildiğini duyabilirsiniz. Diğer özellikler arasında fiil çekimi çizelgeleri, dizüstü bilgisayarlar t
o en sevdiğiniz kelimeleri, JLTP kelime listelerini ve daha fazlasını takip edin.
İmiwa? Nın en kullanışlı özelliklerinden biri kanji özelliğidir. Kanji karakterini sadece karakteri doğrudan ekrana çizerek arayabilirsiniz. Imiwa? ayrıca kanji'yi radikalleri veya vuruşlarıyla aramanıza izin veren yararlı kılavuzlar sağlar. Aradığınız karakteri bulduğunuzda, imiwa? karakterin kaç vuruştan oluştuğunu gösterecek ve karakteri de yazmaya çalışmanıza izin verecektir.
IMI ÜCRETSİZ
Kategori: Sözlük
(Bedava)
Google Oyun
IMI, kanji, kana veya romaji kullanarak kelime aramanızı sağlayan başka bir parlak sözlüktür. IMI yeni sözcük dağarcığıyla örnek cümleler sunar ve fiiller ve sıfatlar bir konjugasyon listesiyle birlikte gelir.
IMI, kanji öğrenen herhangi bir kullanıcı için de bir çalışma aracı olarak çalışabilir. Kullanıcılar, IMI’nin Flashcards ile farklı karakterleri öğrenebilir ve ezberleyebilir. Ayrıca animasyonlu kontur siparişlerini görüntüleyebilir ve radikal veya kontur sırasına göre kolay kanji arama yeteneğine sahip olabilirsiniz.
IMI gelecekte sınavlar ve mini oyunlar ve çalışma koleksiyonlarını birden fazla cihazda senkronize etme gibi daha fazla özellik yayınlamayı planlıyor.
Yomiwa
Kategori: Sözlük
(Sınırlı Sürüm Ücretsiz)
Uygulama mağazası
Waygo
Kategori: Sözlük
(Sınırlı Sürüm Ücretsiz)
App Store || Google Oyun
Yomiwa ve Waygo geleneksel sözlükler değil, ancak kanji çevirisi söz konusu olduğunda kullanışlı olacaklar. Her iki uygulama da benzer şekilde çalışır: kullanıcılar fotoğraf albümlerinden resim çekebilir veya birini seçebilir ve uygulamalar kanji'yi resimden İngilizceye çevirir.
Her iki uygulama da çevrimdışı çalışır. Yomiwa yatay ve dikey metin okuyabilir, Waygo da Mandarin ve Kantonca'dan metin çevirebilir. Waygo’nun ücretsiz sürümü günde 10 çeviriye kadar izin verir.
Kana (Hiragana ve Katakana)
Kategori: Okuma ve Yazma
(Bedava)
App Store || Google Oyun
Piyasada hiragana ve katakana öğrenmenize yardımcı olacak birçok uygulama var. Kana, her iki alfabeyi de ücretsiz olarak tanıtan ve aynı zamanda kanji ile nasıl karşılaştırıldıklarını gösteren bir uygulamadır. Uygulama telaffuz örnekleri, sınavlar, bilgi kartları, kontur diyagramları ve daha fazlasını sağlayan bölümler halinde düzenlenmiştir.
Kana size sadece bir karakterin sesini öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda karakterin farklı kelimelerde nasıl kullanıldığını da gösterecektir. Kullanıcılar grafikleri incelerken veya testleri tamamlarken ilerlemelerini izleyebilirler.
Kana yapımcıları da kanji öğrenmek ve gözden geçirmek için benzer bir uygulama var.