Gönderen Konu: Almanca Öğrenmek İçin En İyi 13 Uygulama  (Okunma sayısı 246 defa)

manager

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 149
    • Profili Görüntüle
Almanca Öğrenmek İçin En İyi 13 Uygulama
« : Mayıs 14, 2020, 04:04:13 ÖÖ »


Rosetta Stone


Resmi Siteye Bakın!

iOS: Rosetta Stone App Store'da

Android: Google Play'de Rosetta Stone
Fiyat: Ücretsiz deneme, Ücretli program, seçilen malzemelere bağlı olarak 100 - 400 dolar
Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalardan Rosetta Stone muhtemelen en çok tanınan isimdir. 1992 yılına kadar uzanan tarihi ile kadrodaki en eski tarih.
Rosetta Stone öğretim yönteminin özel bir özelliği çok sürükleyici yaklaşımıdır: İngilizce kelimeleri aktararak Almanca öğrenmezsiniz, bunun yerine yazılım yeni dili herhangi bir çeviri yapmadan öğretmek için görüntüler, metin, ses ve video kullanır.
Bunun arkasındaki fikir çocukların doğal olarak dil edinme biçimini taklit etmek ve Rosetta Stone'a çok övgü kazandırmaktır.
Mobil uygulamada görüntüler aracılığıyla yeni kelimeler ve deyimler öğrenecek ve ana dili İngilizce olan kişiler tarafından telaffuz edilecektir. Anlam genellikle bağlamdan çıkarılır ve mevcut bilginin yardımıyla yeni kelimeler edinilir. Rosetta Stone size doğru telaffuzu öğretmek için konuşma tanıma işlevselliğine de sahiptir. Anadili olmayan konuşmayı tanımak için özel olarak tasarlanmıştır ve uygun bir vurgu oluşturmada çok yardımcıdır.
Dijital materyalin yanı sıra, Rosetta Stone, ana dili İngilizce olanlarla Almanca pratik yapmak için canlı eğitmenlerle dersler planlayabileceğiniz bir platform da sunmaktadır. Bu, yalnızca kendi başına pratik yapmak istemeyenler için güzel bir bonus özelliktir.
Genel olarak bu öğretim yaklaşımı çok kapsamlı ve hoş ve doğal bir akışı var. Genel olarak Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında yer alması oldukça anlaşılabilir.
MemriseResmi Siteye Bakın!
iOS: AppStore'da Memrise
Android: Memrise Google Play'de
Fiyat: Ücretsiz
Bu harika ücretsiz uygulama öğrenme için gerçekten benzersiz bir yaklaşım sunuyor. Temel düzeyde kelime çalışması için bir flashcard uygulaması olsa da, gerçekte tutmayı en üst düzeye çıkarmak için aralıklı tekrarlama sistemini anımsatıcılarla birleştirir.
Aralıklı tekrar, uygulamanın, onları unutmak üzere olduğunuz anda daha önce öğrendiğiniz kelimeleri sunacağı anlamına gelir. Bu şekilde istenen bilgiyi yavaş yavaş uzun süreli belleğinize taşır.
Anımsatıcılara gelince: çoğu eğitim sistemi öğrenmeyi sadece ezber tekrarlama yoluyla öğretir. Bununla birlikte, beyinlerimiz kuru gerçekleri ezberlemek için yapılmamıştır ve bunun yerine görsel veya çok duyusal bilgileri depolamakta çok daha iyidir. Memrise’ın amacı, bu konuyu ele almanızı ve beyninizdeki bilgiyi birden çok bağlantı üzerinden tutturmanızı sağlamaktır.
Bunu başarmak için, kelimeler görüntülerle sunulur ve / veya daha az “unutulabilir” hale getirmek için (genellikle gülünç derecede komik) bir bağlam içine yerleştirilir. Örneğin bitte (lütfen Almanca) öğrenmek için çikolata yiyen bir kişinin resmi gösterilir. İkinci bir kişi “Bitte alabilir miyim lütfen?” Diye soruyor. Isırık ve bitte sadece bir harf farklı olduğundan, bu basit cümle hem sözcüğün yazımını hem de anlamını tetikler. Bunun neden ve nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılar için anımsatıcılarla Almanca öğrenme hakkındaki makaleyi okuyabilirsiniz.
Uygulamanın kursları topluluk tarafından oluşturulur ve birçok Almanca kursu vardır.
Anki

Resmi Siteye Bakın!
iOS: Anki App Store'da
Android: Google Play'de Anki
Fiyat: Ücretsiz (iOS uygulaması hariç)
Bu uygulamanın adı zaten ana amacını dile getiriyor: Anki ezberleme için Japonca kelime ve uygulama Almanca kelime öğrenmek için mükemmel bir Flashcard araçtır. Memrise gibi Anki de bir SRS (aralıklı tekrar sistemi) ile çalışır ve içeriği kullanıcı tarafından oluşturulur.
Uygulama tasarımda çok temel olsa da, SRS'yi çalıştıran algoritma mükemmel. Anki, hafif, güvenilir ve kullanımı kolay olduğu için saf kelime edinme için kişisel favorim. Flashcards görüntüler, ses dosyaları ve hatta html ile geliştirilebilir. Bununla birlikte, olumsuz, kendi derslerinizi veya “destelerinizi” oluşturmanız veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan paylaşılan desteler arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir ders bulmanız gerektiğidir.
Eğitim sırasında, öğrencilerden her kart için hatırlama kolaylığını derecelendirmeleri istenir. Bu, tekrar servis verilme aralığını belirler. Ankiweb tamamlayıcı sitesinde (ücretsiz) bir hesaba kaydolmak, aynı malzemeyi tekrar tekrar incelemek için farklı cihazlar arasında öğrenilen kartları senkronize etmenizi sağlar

Hizmet prensip olarak ücretsiz olsa da, web uygulamasını veya hatta Android uygulamasını kullanmak için hiçbir şey ödemeniz gerekmeyecek olsa da, Anki iOS 24,99 $ fiyat etiketi ile geliyor.
busuu

Resmi Siteye Bakın!
iOS: AppStore'da busuu
Android: busuu Google Play'de
Fiyat: Aylık 5,83 TL'den başlayan ücretsiz sürüm veya Premium hesap
Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında, busuu en büyük topluluklardan birine sahiptir. Web sitelerine göre, on milyonlarca dil sever dünya çapındaki ağının bir parçasıdır. Bu nedenle, uygulamanın kendi görüntülü sohbet platformları da dahil olmak üzere çok sayıda topluluk tabanlı öğrenmeye sahip olması şaşırtıcı değildir.
Genel olarak çok iyi bir izlenim bırakıyor. Tasarım temiz, kullanıcı arayüzü sezgisel ve zarif ve egzersizleri için yüksek kaliteli stok fotoğrafları kullanıyorlar.
Uygulamanın kursları CEFR çerçevesine dayanmaktadır ve dil edinmenin tüm alanlarını kapsamaktadır (okuma, yazma, konuşma, dinleme). Bunu yapmak için, busuu içindeki dersler aşağıdaki unsurlardan oluşur:
• Anadili İngilizce olan kişiler tarafından telaffuz edilen temel kelimeleri öğrenme
• Yeni öğrenilen kelimeler ve deyimler dahil ders diyalogları
• Diğer üyeler tarafından isteğe bağlı düzenleme ile yazma alıştırması
• Topluluktan başkalarıyla konuşma alıştırmaları
• Ekranda gösterilen ifadeleri kaydetme
• Ders tekrarı
Tüm uygulamalar ve standart bir hesap ücretsizdir ve bunun için çok değer kazanırsınız. Abonelik modeliyle çalışan profesyonel hesaplar için ek özellikler mevcuttur. Busuu'nun topluluk karakteri, çıkarlarını sürdürürken insanlarla bağlantı kurmak isteyenler için kontrol etmeye değer.
Babbel

Resmi Siteye Bakın!
iOS: Babbel Almanca AppStore'da
Android: Google Play'de Babbel Almancası
Fiyat: Üyelikler ayda 7,50 $ 'dan başlıyor
Eğer eğlenceli grafikler sizin işiniz değilse, Babbel uygulaması tam olarak aradığınız şey olabilir. Google hizmet kullanıcılarının kendilerini evlerinde hissedecekleri çok şık ve modern bir tasarıma sahiptir. Profesyonel görünümüne ek olarak, aynı zamanda çok hafiftir, bu da onu sadece Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalardan biri değil, aynı zamanda en hızlı uygulamalardan biri haline getirir.
İlk açılışta uygulama hemen işe başlar. Başlangıçta sahip olduğunuz tek seçenek, kendinizi yeni başlayan veya ileri düzey bir öğrenci olarak tanımlamaktır, o zaman hemen ilk kursa atılırsınız.
Babbel, dil ediniminin tüm bölümlerine hitap eder. Uygulama, ses kayıtları, resimler ve metinlerin bir karışımı aracılığıyla size yeni kelimeleri ve cümleleri öğretir. Daha sonra İngilizce kelimeleri Almanca eşdeğerleriyle doğru bir şekilde eşleştirmeniz ve daha sonra öğrendiklerinizi yazmanız istenir. Her ders ayrıca boşlukları az önce öğrendiğiniz kelimeler ve ifadelerle doldurmanız gereken bir iletişim kutusu içerir. Uygulama, telaffuzunuzun pratiğine yardımcı olmak için konuşma tanıma bile yapabilir.
Babbel bir ücretsiz ders içerir. Daha fazla kilidini açmak için aylık ödemelerle abone olmanız gerekir.
Genel olarak uygulama mükemmel bir izlenim bırakıyor ve çok profesyonel görünüyor. Genel yaklaşım Rosetta Stone'a çok benzer. Sadece kenarlarda çok fazla fırfır olmadan Almanca pratik yapmak isteyenler için önerilir. Buraya bir tur atın!i