Gönderen Konu: Fransızca Öğrenmek için En İyi 9 Uygulama  (Okunma sayısı 273 defa)

manager

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 149
    • Profili Görüntüle
Fransızca Öğrenmek için En İyi 9 Uygulama
« : Mayıs 14, 2020, 04:02:43 ÖÖ »
Belirli bir videoda öğrendiğiniz tüm kelimeleri öğrenme modu ile pratik yapın ve pekiştirin. Öğrendiğiniz kelimeye ilişkin daha fazla örnek görmek için sola veya sağa kaydırın ve dinamik bilgi kartlarında bulunan “boşlukları doldurun” gibi mini oyunları oynayın.


MindSnacks
iOS
Fiyat: 4.99 $
MindSnacks, Fransız öğrenciler için güzel tasarlanmış bir iOS uygulamasıdır. Uygulama öğrencilere yönelik olsa da, yeni Fransızca kelimeler öğrenmenize yardımcı olmak için iOS Fransızca uygulamasını çok eğlenceli bulacağınızdan şüpheleniyorum.
Kelimeleri öğrenme ve gözden geçirme konusundaki oyun odaklı yaklaşımı nedeniyle büyük beğeni toplayan MindSnacks, 9 oyunla yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olur. Uygulama, yemek, iş, ulaşım gibi farklı kelime birimlerine ayrılmıştır ve her kelime seti için, bu kelimeleri öğrenmek ve güçlendirmek için bu oyunları kullanabilirsiniz.
Bir oyunda, ekranda bir kelime yanıp söner ve onu çizimle eşleştirmeniz gerekir. Yüksek puanlar için her turda çok doğru olsun. Başka bir oyunda, bir grup Fransızca kelime ve İngilizce kelime balon olarak görünür. Sizin meydan okuma mümkün olduğunca çok sayıda çift maç etmektir.
Mevcut 50'den fazla kelime seti sayesinde, bu oyunların ağır kaldırma işlemlerinin çoğunu eğlenceli bir şekilde geçirmenize yardımcı olacağını ve temel bilgileri kısa sürede taramanıza yardımcı olacağını göreceksiniz.


MosaLingua
İnternet sitesi
iOS / Android
Fiyat: $ 4.99 (App Store), $ 5.99 (Google Play)
MosaLingua, etkileşimli bir Fransız uygulaması ile sesli bir konuşma kitabı arasında iyi bir karışım olan bir platformdur.
MosaLingua'yı benzersiz kılan, yeni kelimeler sunarken SRS tekniğini kullanmasıdır. Temel olarak SRS, kelimelerin unutulmadan hemen önce gözden geçirilmesi için ne zaman sunulması gerektiğini hesaplamanın bir yoludur. Bu şekilde, uzun vadede öğrendiğiniz kelimeler size çok daha uzun süre yapışacaktır.
14'ü aşkın kategori ve 100 alt kategorisi, hepsi de konuşmaları ve ses dosyaları önyükleme ile ve ses deyim kitabında 3000'den fazla ifadeyi kapsayan MosaLingua, tüm bu materyalleri mümkün olan en kısa sürede emmenize (ve tutmanıza!) Yardımcı olmak için tasarlanmıştır. .
İOS Fransızca uygulaması ve Android Fransızca uygulaması için büyük ölçüde olumlu puan alan bir uygulama için MosaLingua Fransızca, kontrol etmek için harika bir derstir.

Rosetta Taşı

iOS / Android

Fiyat: Ücretsiz (demo hesabı için)

Rosetta Stone'dan bahsetmeden dil öğreniminden bahsetmek neredeyse imkansız.
Çevresindeki en eski ve en popüler öğrenme yöntemlerinden biri, şimdi bir mobil uygulama olarak kullanılabilir.
Kanlı ayrıntılara girmeden, Rosetta Stone tamamen sürükleyici bir deneyim sunarak diğer birçok dil yönteminden ayrılıyor. En başından beri, sadece Fransızca'yı Fransızca üzerinden öğretiyor - kursun içinde İngilizce bir kelime yok.
Bunu yaparak, yeni bir dil öğrenmeye en elverişli olduğuna inandığı ortamı simüle eder - küçük çocuklarken ana dilleri konuşmayı öğrenirken.
İlk başta yabancı gibi görünse de, kavramları ve nesneleri doğrudan Fransızca kelimelere (İngilizce eşdeğerleri yerine) bağlayarak, Rosetta Stone uzun vadede büyük faydaları olan bir yöntemdir.
Zaten öğrendiklerinizin üzerine inşa edilen kelimelere, cümlelere ve ifadelere maruz kalacağınız iyi sıralı bir hızda ilerleyeceksiniz.
Örneğin, resimlerle Fransızca erkek (l'homme), kadın (la femme), su (l'eau) kelimesi öğretilebilir. Daha sonra size “L'homme et la femme” boivent d'eau ”(erkek ve kadın içme suyudur).“ Boivent ”kelimesini (içmek için) bilmiyor olabilirsiniz, ancak daha önce öğrendiklerinize dayanarak, görsel yardımcılarla birlikte tahmin edebilirsiniz.
Fransızca'da soğuk bir başlangıç seviyesindeyseniz ve Fransızca'yı saf bir şekilde öğrenmenizi sağlayan bir Fransızca iOS / Android uygulaması arıyorsanız, Rosetta Stone aradığınız şey olabilir.
Tabii ki, muhtemelen Rosetta Stone'un dezavantajının farkındasınız: Pahalıdır. Bununla birlikte, bir spin için alabileceğiniz ücretsiz bir deneme sunuyorlar ve sitede bazen büyük indirimler ve satış fiyatları bulabilirsiniz. Ve eğer bir öğrenciyseniz, şanslısınız - özel bir öğrenci indirimi var!


Memrise

iOS / Android
Fiyat: Ücretsiz
Uzun zamandır gördüğüm Fransızca kelimeleri öğrenmek için en yenilikçi uygulamalardan biri olan Memrise, bir süre sonra Fransızca kelimeleri hatırlamakta zorlanıyorsanız, öğrenme ihtiyaçlarınız için mükemmel bir seçimdir.
Metodolojisi oldukça benzersizdir. Çoğu uygulamadan farklı olarak, kelimeler aracılığıyla kelimeler öğretmez (sadece). Size Fransızca kelimeleri mizah yoluyla öğretir. Örneğin, "j’attends" (bekliyorum) ifadesi, emzikli bir bebeğin resminin yanı sıra, "okula devam edene kadar bekliyorum" ile hatırlanabilir. (Mizahı gerçekten görmek için onu görmelisin!)
En iyi şey, bunların profesyoneller tarafından oluşturulmamış olmasıdır - bunlar topluluk tarafından gönderilir. Dolayısıyla, Fransızca öğrenen diğer kişilerin zor kelimeleri akıllıca şakalarla gizleyerek nasıl öğrendiklerini göreceksiniz - bu, son derece etkili bulacağınızdan eminim.
Memrise, kelimelerin fiiller, düşünceler, duygular ve renkler gibi temalar etrafında merkezlenmiş on beşlik gruplar halinde sunulduğu Temel'den İleri seviyelere kadar birçok modüle sahiptir.
Herhangi bir dili öğrenmenin en zor sorunlarından biri ile mücadele etmenin gerçekten yaratıcı bir yolu olan kelime hazinesi olan Memrise iOS ve Android Fransızca uygulamaları kesinlikle incelemeye değer.


Open Language  (eski adıyla Fransız Pod'u)
İnternet sitesi
iOS / Android
Fiyat: $ 30 / ay
Açık Dil Fransızca, diğer uygulamalara göre biraz daha resmi - aslında yabancı dil konuşanların dil yeterliliklerini ölçmek için uluslararası olarak kabul edilen bir ölçek olan CEFR'ye (Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi) dayanmaktadır.
Fransızca Pod'un içinde, bir derste birçok bileşeni olduğunu göreceksiniz. Dersin ortalandığı bir diyalogla başlarsınız. İki yerli (veya iki dilli) ev sahibi diyaloğu oynar ve yol boyunca yeni kavramları ve kelimeleri açıklamak için İngilizce notları böler, bu yüzden bir anlamda, bir uygulama ile Fransızca öğreniyor olsanız bile, iki öğretmeniniz var gibi hissettirir.
Bundan sonra, bazı yeni kelimeleri sağlamlaştırmak için kelime dağarcığının yanı sıra kelime dağarcığınızı genişletmek için ek ilgili kelime öbeklerini genişletebilirsiniz.
Ayrıca, öğrenilen materyal üzerinde yazılı bir görev yapmak gibi harika sınıf temalı aktiviteler de vardır (örneğin, favori bir filme kısa bir paragraf yazmanız istenebilir) ve ayrıca ders hakkında soru sorabileceğiniz bir tartışma bölümü de vardır. .
Burada listelenen diğer uygulamalardan daha az eğlenceli olsa da, aynı zamanda çok fazla yer kaplayan en kapsamlı uygulamalardan biridir. Fransızca öğrenmek için Android / iOS uygulamasını tavsiye ederim.


busuu

iOS / Android
Fiyat: 14,99 Euro / ay (~ 21 USD)
Busuu French, alıştığınız şeyin - diğer tüm uygulamalar gibi, bir öğrenme bileşeni olduğu - çok farklı bir uygulamadır, ancak onu gerçekten benzersiz kılan, kişisel kullanıma yönelik diğer uygulamaların aksine, aktif bir kullanıcı topluluğuna sahip olmasıdır. Fransızca konuşma pratiği yapmanıza yardımcı olmak için.
Busuu uygulaması da CEFR dayanmaktadır, bu yüzden malzeme son derece sertifikalandırılabilir. Her derste, tipik olarak anahtar kelimeler, diyalog, bir yazma alıştırması, anadili İngilizce olan kişilerle bir pratik konuşma oturumu, diyalog kaydı ve işleri kapatmak için bir ders incelemesi yapılır.
OpenLanguages'a benzer şekilde, kapsadığı konularda ve konuşma, yazma, dinleme ve konuşma etrafında tasarlanan alıştırmalarda çok kapsamlıdır.
Dolayısıyla, özellikle çok farklı egzersiz türlerine sahip bir programı tercih eden biriyseniz, özellikle - pratik yapmak için çok sayıda anadili İngilizce olan biriyseniz, iOS / Android için Busuu Fransızca uygulaması sizin için bir şey olabilir.SpeakEasy
iOS / Android
Fiyat: Hem iOS hem de Google Play mağazasında 3,99 ABD doları
SpeakEasy aslında hareket halindeyken yanınızda götürebileceğiniz iOS ve Android için kullanılabilen bir konuşma kılavuzu uygulamasıdır.
Anadili konuşmacı kayıtları ile bir Fransız ülkesine seyahat ederken tüm deneyimi yaşayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Kendinizi Fransızca konuşmanız gereken durumlarda bulduğunuzda, bu kayıtlara geri döneceksiniz.
SpeakEasy'nin bazı harika özellikleri yavaş oynatma özelliğini ve ayrıca Flashcards içerir. Bu şekilde, yeni Fransızca kelime öbeklerini öğrenmek ve uygulamakla başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyle gerçekten donanmış olacaksınız!
Duolingo

iOS / Android

Fiyat: Ücretsiz

Buradaki tüm uygulamalar arasında, Duolingo muhtemelen bir oyun gibi Fransızca öğrenmek ve eğlenceli olmak arasında en iyi dengeyi buluyor. Ve önyükleme yapmak için ciddi bir akreditasyonu var. Hem Apple’ın Yılın Uygulaması (2013) hem de Google Play’in En İyisi (2013) ödüllerini kazandı, böylece gerçekten iyi tasarlanmış olduğundan emin olabilirsiniz.
Kısacası, Duolingo'nun basitleştirmede gerçekten mükemmel olduğunu düşünüyorum. Tasarım bile kendisi için konuşuyor - maskotu gibi sevimli bir yeşil kuş ve temiz, minimalist bir tema ile, gözler üzerinde kesinlikle kolay!

Duolingo'nun yaptığı her şey, sıfatlar, soru sözcükleri, zamanlar, soyut isimler (“duygular” gibi kelimeler), teknik terimleri yıkar ve bunları düzgün birimlere ayırır. Eğer sayabilirsem, Duolingo French için toplamda yaklaşık 60 birim var, bu yüzden muhtemelen bir süre meşgul olacaksınız.

Duolingo'yu kullanmanın en iyi yanlarından biri, kullanımının gerçekten hızlı olmasıdır. Her birimin içinde, Duolingo'nun size yaklaşık yedi yeni kelime öğrettiği alt birimler vardır. Bunu, cümleleri yeniden düzenleme, bir resmi kelimeyle eşleştirme ve değerlendirilecek Fransızca bir ifadeyi tekrarlama gibi eğlenceli egzersizlerin bir kombinasyonu ile yapar.
Ve birim başına bu soruların sadece 20'si var, bu yüzden oldukça hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Duolingo ile ilgili en güzel şey, bunu kullanmak için büyük bir zaman taahhüdüne ihtiyacınız olmamasıdır. 3-4 üniteden geçmek için her gün sadece 20 dakikanızı ayırırsanız, Duolingo'daki tüm üniteleri üç ay içinde geçirebilirsiniz. Üç ayda 1500 kelime!
Bunun da ötesinde, Duolingo'nun arkadaşlarınızı takip etme yeteneği, ilerlemenizi kıyaslamak için bir XP “izi”, kuş maskotunuz için yeni kıyafetler satın almak için sanal bir para birimi, sizin kelimelere aşinalık vb.

Toplamda, büyük bir iOS Fransız uygulaması ve aslında 20 dakikadan daha az günlük uygulama ile kendini adamış öğrenciye Fransızca öğretmeyi başaran Android Fransızca uygulaması.

Yeni başlayanlar için tavsiye!