Gönderen Konu: Bilgisayar Destekli Öğrenmenin Avantajları  (Okunma sayısı 307 defa)

manager

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 149
    • Profili Görüntüle
Bilgisayar Destekli Öğrenmenin Avantajları
« : Mayıs 31, 2020, 04:40:57 ÖS »
Sınıfta CAL kullanmak için sayısız neden var.
İşte CAL'nin öğrencilerinizi güçlendirmesinin birkaç yolu:

1. Bireye hitap eder
CAL ile her öğrenci kendi hızında ilerleyebilir ve kendi zamanında ilerleyebilir. Bilgisayar dersleri veya oyunlar normalde bireye belirli bir standart değil kendi ilerlemelerine göre adapte olurlar, böylece her öğrenci daha kişisel bir deneyim yaşayabilir.

2. Aktif Etkileşimi Teşvik Eder
Hedef Dil Hakkında ve Kullanımı, sınıfta oturmak ve kelimeleri tekrarlamak ve fiil çizelgeleri yapmak iyidir, ancak gerçek öğrenme, bu bilgiyi gerçek bir durumda kullandığınızda gelir. Öğrenmeye çalıştıkları dili aktif olarak kullanan öğrenciler, belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini daha iyi hatırlamalarına yardımcı olur.

3. Öğrencilerin İlerlemelerini Görmelerini Sağlar
Yine, başarı ve memnuniyet duyguları öğrencileri daha fazla bilgi edinmeye teşvik etmek için anahtardır. Bu nedenle, CAL sınıfta kullanmak için harika bir yöntemdir. Öğrenciler ilerlediklerini kolayca görebilirler. Bir bulmacayı çözdüklerinde ya da bir oyun ya da çevrimiçi kursta bir sonraki seviyeye geçtiklerinde kendilerini iyi yapıyormuş gibi hissediyorlar, bu da onları derslerle meşgul ediyor.

4. Karmaşık Konuları Küçük Parçalara Ayırır
Bazen öğretmenlerin karmaşık konuları parçalaması zordur, çünkü konu hakkında en iyi yolu bilmiyorlar. Ancak bilgisayar oyunları ve dersleri bunu sizin için yapar ve daha kolay öğrenilebilen ve saklanabilen ısırık büyüklüğündeki parçalara ayrılır.

5. İlginç ve İlgi Çekici
Gerçekçi olalım: Sıkılmış bir öğrenci iyi bir öğrenci değildir. Bazı öğrenciler derslere bayılırken, birçoğu dahil olmak ve aktif olarak öğrenmek için daha fazla teşvik gerektirir. CAL bunun için mükemmeldir, çünkü her öğrencinin konuyla ilgilenmesi ve ilgilenmesi için birçok yol sunar.

Hepsini Bir Araya Getirme
Sonunda, Bilgisayar Destekli Öğrenmenin dersleri için doğru olup olmadığına karar vermek her öğretmene bağlıdır. Artıları ve eksileri adil olarak değerlendirildiği sürece, sınıfta bilgisayar kullanımı yeni teknolojiyi kullanmak ve dil öğrenme deneyimini geliştirmek için harika bir yol olabilir.